Zastosowanie lasera

Czyszczenie powierzchni i elewacji

Laserowe czyszczenie powierzchni i elewacji

Bezpieczne mycie i czyszczenie nawet najbardziej zabrudzonych elewacji lub drewna? Warto postawić na laser do czyszczenia powierzchni, który upora się nawet z najbardziej trudnym brudem, rdzą czy farbą. Bezinwazyjną metodę ablacji można zastosować na różnych materiałach.

Laserowe czyszczenie powierzchni i elewacji

Czyszczenie elewacji

Laserowe czyszczenie elewacji

Czyszczenie laserowe elewacji pozwala przywrócić każdego rodzaju ścianom piękny, odświeżony wygląd. Laserowe czyszczenie elewacji sprawia, że można uniknąć konieczności natychmiastowego malowania ścian. Ablacja laserowa sprawia, że powierzchnia jest zakonserwowana, a wszystkie zanieczyszczenia, które powstały zarówno w wyniku ingerencji człowieka (np. graffiti), jak i z przyczyn naturalnych (np. mech, smugi) znikają.

Usuwanie rdzy

Usuwanie rdzy laserem

Czyszczenie rdzy, to tylko jeden z przykładów zastosowania laserów do czyszczenia powierzchni. Jest on najczęściej stosowany w przemyśle i gospodarstwach domowych, m,in. do czyszczenia ogrodzeń i bram metalowych. Pozwala usunąć, m.in. rdzę z powierzchni metalowych oraz powłok lakierniczych. Ablację laserową można zastosować na różnych materiałach pokrytych rdzą, jednocześnie szybko pozbywając się przebarwień. Dodatkowo po usunięciu rdzy laserem powierzchnia jest zakonserwowana.

Gdzie można zastosować czyszczenie laserem?

Ablacja laserowa to metoda, która pozwala na sprawne i dogłębne czyszczenie nawet najtrudniejszych i najdelikatniejszych powierzchni. Nie bez powodu laserowe czyszczenie powierzchni jest stosowane nawet przy myciu zabytków, elewacji czy na materiałach z kamienia lub drewna. Po odpowiednim dobraniu tzw. gęstości mocy można w bezpieczny i precyzyjny sposób usuwać zanieczyszczenia z praktycznie każdej powierzchni. W tym ze stopów metali, kompozytów, ceramiki, a nawet papieru.

Dodatkowo laserowe czyszczenie materiału może być stosowane do form wtryskowych, obudów, zbiorników i rurociągów z nawarstwień, przebarwień, zakamienionych smug oraz utlenionych warstw nawierzchniowych, polerowania obudów z „kwasówki” lub „nierdzewki”, czyszczenia maszyn i urządzeń itp.

Czyszczenie kamienia laserem

Laser do czyszczenia powierzchni można wykorzystać m.in. do mycia kamienia i cegieł. Można zastosować to rozwiązanie do czyszczenia zabytków laserem oraz laserowego czyszczenia piaskowca, kamienia, cegły, gipsu, granitu, marmuru, lastryko. Metoda sprawdza się również przy czyszczeniu zabytkowych detali wszelkiego typu (portali wejściowych, okien, płaskorzeźb, rzeźb, epitafiów itp.).

Czyszczenie drewna laserem

Profesjonalne czyszczenie drewna laserem może być stosowane zarówno w przemyśle, konserwacji zabytków, jak i w gospodarstwach domowych. Laser do czyszczenia drewna pozwala m.in. kontrolować moc czyszczenia, zapewnić konserwację powierzchni drewnianych. Metodę tę praktykuje się m.in. do czyszczenia starych drzwi, framug, obudów kominków, portali wejściowych.

Czyszczenie metalu laserem

Przygotowywanie materiału metalowego do dalszych prac zarówno w domu, jak i branży przemysłowej nie jest najprostszym zadaniem. Dzięki laserowi do czyszczenia powierzchni metalowych można:

  • odtłuścić metal,
  • oczyścić go z rdzy,
  • usunąć powłoki malarskie i techniczne,
  • wyczyścić przed dalszym spawaniem lub klejeniem.