Czyszczenie laserem w Rontech

Czyszczenie laserem powierzchni metalowych – usuwanie rdzy

Czyszczenie laserem w Rontech oferujemy absolutnie nieinwazyjną i nowoczesną metodę kompleksowego czyszczenia laserem i konserwacji różnych materiałów. Stosujemy lasery czyszczące, by zapewnić Klientom bezpieczną dla powierzchni i przyjazną dla środowiska ablację laserową.

Posiadamy doświadczenie oraz precyzję w zakresie posługiwania się laserami do czyszczenia. Proponujemy Klientom rozwiązania, które poparte są nauką, wiedzą specjalistyczną oraz profesjonalizmem.

Renowacja za pomocą lasera – zadbamy o każdą powierzchnię.

Do każdej usługi czyszczenia laserem podchodzimy indywidualnie. Dobieramy metodę i parametry laserów czyszczących, w zależności od zabrudzenia i powierzchni, na której będziemy pracować. Dzięki temu możemy zapewnić całkowicie pewne i nieagresywne:

 • czyszczenie instalacji przemysłowych,
 • czyszczenie linii produkcyjnych,
 • czyszczenie maszyn przemysłowych,
 • czyszczenie form wtryskowych,
 • czyszczenie stopów kamieni,
 • czyszczenie kompozytów,
 • czyszczenie ceramiki,
 • czyszczenie drewna,
 • czyszczenie laserowe kamienia, piaskowca, cegły, granitu,
 • czyszczenie zabytkowych detali, zamalowanych polichromii,
 • czyszczenie papieru,
 • czyszczenie powierzchni po pożarach,
 • czyszczenie obudów kominkowych.

Laserowe czyszczenie i renowacja zabytków – ablacyjne czyszczenie laserowe

czyszczenie metalu laseremUsługi czyszczenia laserem są maksymalnie bezinwazyjne dla powierzchni, na której dokonuje się proces ablacji. Z tego powodu wiele instytucji decyduje się na to rozwiązanie, w przypadku czyszczenia zabytków czy potrzeby renowacji różnych powierzchni. Ablacja laserowa zapewnia również dobre konserwowanie nawierzchni i daje możliwość przygotowania do dalszych prac, w tym np. malowania czy odrestaurowania zabytków.

 

Czyszczenie laserem powierzchni – zalety stosowania metody

Na technologię laserową oraz usługi czyszczenia laserem warto zdecydować się, ponieważ jest to metoda:

 • Wszechstronna – często obiekt czyszczony składa się z różnorodnych materiałów, co wymusza lub niejednokrotnie uniemożliwia jego czyszczenie. Dla lasera różnorodność to nie problem.
 • Bezinwazyjna – brak oddziaływania kinetycznego, mechanicznego i chemicznego.
 • Ekologiczna – czysta i bezpyłowa. Brak odpadów wtórnych, co umożliwia jej zastosowanie praktycznie w każdych warunkach. Wiązka lasera jest wystarczająco jasna i skupiona na tyle, że wszystko, co absorbuje światło, zostanie podgrzane, a powłoka odparowuje.
 • Selektywna – stosując odpowiednie ustawienia parametrów dla tzw. progu ablacji, możemy sukcesywnie (selektywnie) odsłaniać następujące po sobie warstwy przemalowań.
 • Bezpieczna – pozwala niezawodnie usuwać stare powłoki oraz farby bez ryzyka uszkodzenia nawet najbardziej delikatnych i wrażliwych powierzchni. Na powierzchnię czyszczoną nie są nanoszone żadne dodatkowe materiały ścierne (powodujące degradację powierzchni) oraz płynne (powodujące np. przemieszczanie soli i innych niepożądanych mediów w strukturze powierzchni czyszczonej).
 • Czysta – proces czyszczenia jest w sam sobie czysty i nie wymaga zabezpieczania miejsca pracy, w odróżnieniu np. do piaskowania, które generuje olbrzymie zanieczyszczenie drobinami piasku i kurzu.
 • Precyzyjna, uniwersalna i powtarzalna procesowo – sterowanie parametrami czyszczenia odbywa się na bieżąco, dzięki temu mamy kontrolę nad głębokością ablacji. Możemy precyzyjnie usunąć problematyczną powłokę na wiele sposobów, w obszarach, które tego potrzebują.

Stosując ablacyjne czyszczenie laserowe, nie tylko pozbędziemy się starych powłok, ale możemy rozwijać powierzchnię, polerować, lub zmieniać przyczepność poprzez „chropowacenie”.

Dlaczego warto skorzystać z czyszczenia laserem i warto nam zaufać?

czyszczenie laserem maszynaKorzystając z czyszczenia laserem, nie musimy stosować ścierniwa, rozpuszczalników i chemikaliów. Jednakże ze względu na specyfikę powierzchni czyszczonej i różne potrzeby klientów, czyszczenie laserem będzie właściwszą metodą niż inne sposoby dostępne na rynku.

W Rontech pracujemy na najwyższej klasy laserach czyszczących, które są całkowicie bezpieczne, mają szerokie parametry i możliwości zastosowania. W ramach współpracy zawsze dobieramy sprzęt do czyszczonej powierzchni, tak by odpowiednio zadbać o dany materiał, a jednocześnie sprostać oczekiwaniom Klienta.

Wykwalifikowana kadra posiada uprawnienia niezbędne do bezpiecznego czyszczenia laserowego. Regularnie odbywamy szkolenia, by poznawać nowe rozwiązania, lasery czyszczące i metody, które możemy zastosować w codziennej pracy dla Klientów Rontech.

Zachęcamy zatem do kontaktu z nami i dialogu technicznego. Oferujemy swoją wiedzę i udzielimy rzetelnych odpowiedzi na wszelkie pytania związane z czyszczeniem laserowym

Jak działa czyszczenie laserem? 

Czyszczenie laserem to metoda usuwania zabrudzeń, rdzy i brudu z każdej powierzchni, dzięki czemu możemy skorzystać z usług czyszczenia elewacji, czyszczenia przemysłowego czy czyszczenia form wtryskowych. Proces czyszczenia laserem może być stosowany z pełnym lub selektywnym usuwaniem nieprawidłowo nałożonych lub starych pokryć. Laser doskonale sprawdza się w usuwaniu przebarwień termicznych, spoin czy odbarwień cegieł. Bezpieczna dla środowiska technologia czyszczenia laserowego opiera się na wykorzystaniu impulsów laserowych o krótkim i ultrakrótkim czasie, które pełnią funkcję selektywnego usuwania powłok lakierniczych, a także usuwania tlenków i innych zanieczyszczeń ze spawów.